Moje knihovna

Moje knihy #2 [1. 3. 2017]

1. dubna 2017 v 21:32 | Lindsey
Asi poprvé v životě do této rubriky přidávám jedinou knihu, kterou jsem navíc neulovila ve slevě, ať už v Levných knihách či knihkupectví (ne, Levné knihy opravdu nejsou knihkupectví). Na tuto knihu jsem čekala přibližně dva roky - nedočkavě stalkovala autorův facebook, radovala se z obálky, zoufale záviděla Slovákům a následně odpočítávala dny do jejího vydání. Jelikož jsme s přítelem měli dohodu, že si k výročí dáme knihu, musela jsem si na ni několik dní počkat (prostě jsem ji musela mít, nejlépe hned... a basta!). Ale 1. března 2017 jsem ji po předlouhém čekání konečně mohla na cbdb.cz zařadit do vytoužené složky "knihovna".


"Prošli jste Přechodem. Čelili Dvanáctce. Teď vejděte do Města zrcadel k poslednímu zúčtování. Dvanáctka byla rozprášena. Ve světě skončilo století vlády nepředstavitelných hrůz. Potomci těch, kteří přežili, začínají opouštět hradby města s odhodláním vybudovat novou společnost. Daleko od nich, v mrtvé metropoli na východě kontinentu, však čeká Nula, první nositel viru. Jeho nenávist dokáže utišit pouze porážka Amy, jeho protipólu, jediné naděje umírajícího lidstva. Dívky z Neznáma, která je pro zničení Nuly ochotná obětovat vše. A nejspíš bude muset…"

Asi každý z nás má nějakou srdcovku. Pro mě je jednou z nich Justin Cronin a jeho tvorba. Když dopsal Město zrcadel, byla jsem nadšená, a když nakladatelství následně potvrdilo jeho vydání moje nadšení neznalo mezí. V současné době se bohužel nemůžu položit do knihy, tak jak bych chtěla, a tak jsem vděčná za každou chvilku, kterou si pro ni najdu. Mám za sebou prvních 200 stran a musím říct, že kniha je zatím naprosto úžasná a vypadá to na důstojné zakončení jedné úžasné trilogie. Tak snad nezklame.

Moje knihy #1 [10. 2. 2017 + 13. 2. 2017]

22. února 2017 v 17:55 | Lindsey
Již od začátku ledna jsem netrpělivě nahlížela do výkladních skříní obchodů a nedočkavě vyhlížela slevy na kalendáře a diáře. Počítala jsem tak s březnem, ale byla jsem příjemně překvapena, když jsem ve výloze svého oblíbeného knihkupectví (KNIHY DOBROVSKÝ... kdybyste náhodou nevěděli) objevila ceduli hlásající "sleva na kalendáře a diáře". Ještě lepší překvapení přišlo, když jsem spatřila cenu, a tak jsem si odnesla rovnou i dva kalendáře (pro ty, co by mohli ptát, k čemu proboha dva kalendáře - hodlám je zcela záměrně rozstříhat a obrázky pak nalepit na zeď místo plakátů... muhaha) a v pondělí běžela pro další diář, tentokrát pro mamku. A jelikož i v klasickém knihkupectví zavedli báječnou věc jménem sleva, odcházela jsem rovnou i s třemi novými knihami.


Budapešť jsem již několikrát navštívila a musím říct, že mě toto město okouzlilo a ráda bych z něj poznala víc. Plus motiv New Yorku a Alfonse Muchy jsem již na diáři měla, a tak nastal čas na změnu. Musím přiznat, že jsem se do něj zamilovala tak, že jen na něj zbožně koukám a bojím se tam cokoliv napsat, abych ho nezkazila... ale tuhle fázi jsem si zažila s každým svým diářem či hezčím sešitem a vždycky jsem jí překonala (a taky ho zkazila), takže dnes dojde i na Budapešť."Válka bohyň začíná v Antibohyni, prvním dílu nové série uznávané autorky Anny krví oděné Kendare Blake. Staří bohové neumírají… Aspoň si to Athéna myslela. Jenže pak jí pod kůží začala vyrůstat pírka, která jí zahltila plíce jako nějaká podivná rakovina, a Hermése sužovala spalující horečka. Tím skončil jejich poklidný věčný život ve zdraví. Athéna a Hermés putují světem a zoufale hledají příčinu svého pomalého, bídného umírání. Cestou získávají spojence a odhalují pradávné i nové protivníky. Pátrání je zavede ke Cassandře, obyčejné dívce, která se kdysi coby vědma těšila přízni a ochraně jednoho z bohů. Dnes už se Cassandra do života bohů nijak neplete, vlastně ani netuší, že existují. Přesto by mohla hrát klíčovou úlohu ve válce, k níž se schyluje. Královna bohů Héra se spojila s dalšími antickými obyvateli Olympu, kteří ve snaze prodloužit vlastní život vyvražďují své rivaly. Touha přežít z nich udělala antibohy, ubohé karikatury jejich někdejší slávy. Athéna bude potřebovat nějaké trumfy, protože život nesmrtelníků jen tak nevyhasne. Každý z nich umírá po svém. Někteří se zadusí peřím. Z některých se stanou příšery. Ale všichni zuří až do posledního dechu. Nadešel čas války bohyň."

Musím se přiznat, že u Antibohyně od Kendare Blake jsem s koupí poněkud váhala. Anna krví oděná byla opravdu úžasná a měla skvělou atmosféru, nicméně její pokračování mne příliš nenadchlo, a tak jsem si nebyla úplně jistá. Nakonec mi s rozhodnutím pomohla cena knihy - u 20 Kč opravdu nebylo o čem přemýšlet. Navíc knihu jsem měla v seznamu k přečtení již dříve, především díky námětu řeckých bájí, které dodnes miluji. Snad tedy Kendare toto téma pojme dobře. Bohužel jsem až dnes (znovu) zjistila, že se jedná o první díl série a je opravdu zarážející, že zatím nevyšlo pokračování, byť první díl je z roku 2013. No... uvidíme."V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života."
----

"Návrat rozezlených bohů je dostatečně velká hrozba. A teď se objevilo další nebezpečí…

Justin a Mae nadále plní svou misi, pak ovšem dojde k zásadnímu zlomu v běhu událostí. Jsou přiděleni k delegaci Luciana Darlinga, Justinova starého přítele a zároveň tak trochu protivníka. Společně se vydávají na území Arkádie, nebezpečného souseda RUNA.
V tamní společnosti jsou ženy stále majetkem mužů a náboženství a vláda splývají v jedno. Justin, který se sám ještě těžce smiřuje s vlastním bohem, zde objevuje skutečně velmi mocné síly.
Mezitím Mae, která jen velmi neochotně hraje roli Justinovy milenky, plní svou vlastní soukromou misi: hledá svou nevlastní neteř, které se její rodina před lety zřekla a nechala ji unést za hranice.
Ani jeden z našich hrdinů si zpočátku nevšimne, že jejich snaha zastavit v Arkádii návrat bohů může být velmi brzy zmařena..."

Richelle Mead patří mezi moje nejoblíbenější spisovatelky, takže když jsem mezi zlevněnými knihami objevila Šachovnici bohů a následně i Nesmrtelnou korunu, neváhala jsem. Sice mě děj původně příliš nezaujal, ale jelikož Richelle v minulosti mnohokrát dokázala, že zvládne skvěle podat dané téma a zaujmout, rozhodla jsem se sérii dát šanci. Tak snad, jako vždy, nezklame.
 
 

Reklama