Téma týdne: Princ na bílém koni

6. května 2018 v 23:19 | Lindsey |  Píšu na téma...
Po dlouhé době mě zaujalo téma týdne... tedy spíš jsem ho po delší době zaznamenala. Nic to však nemění na tom, že je pro mě velmi zajímavé a znovu bych ho mohla aplikovat na svůj život. Nejdříve bych asi začala u zdánlivě nesouvisejících událostí.

Pokud jste již někdy dříve zavítali na můj blog, pak víte, že jsem si prošla určitými psychickými problémy. Těžké deprese, pocit vlastní méněcennosti, bezvýchodnost situace... a tak dále, a tak dále. Prostě jsem si vůbec nevěřila, vyčítala si každou věc, kterou jsem neudělala či naopak udělala, ale (podle sebe) naprosto špatně. V jednu dobu jsem dokonce samu sebe překřtila na "zakletou princeznu" a psala na toto téma smutné a depresivní básně, ve kterých jsem ze sebe dostávala svou bolest. Což mi zůstalo dodnes, ale naštěstí ne ve formě pohádkové postavy. I přesto jsem však toužila po lásce, a to opravdu moc. Možná jsem svým způsobem věřila, že mě dostane z bažiny mých problémů. Jenže se tak nestalo a já protrpěla celou střední. Háček však je, že v té době jsem si vůbec neuvědomovala, že je se mnou něco špatně. Prostě jsem to brala jako normální věc. Zlom však přišel v 21ti letech na vysoké. Konečně mi došlo, že to, co prožívám, není normální. A konečně jsem měla odvahu někomu říct, jak moc vážné mé problémy jsou - kamarádovi, do kterého jsem byla v té době platonicky zamilovaná. A on mi chtěl pomoct. Opravdu. A v mých očích se stal oním princem na bílém koni, který mi měl pomoci zbavit se svých problémů.
Jenže se tak nestalo. Nevím, jak se to stalo, ale zkrátka to skončilo u zapůjčení knihy, která mě sice přiměla se nad některými věcmi zamyslet, ale nikam dál mě neposunula. Přišel konec bakaláře a nejhorší léto mého života. Deprese se prohloubily a stejně i tak pocit bezvýchodnosti situace. To období bych už vážně nikdy nechtěla zažít. Po dvou měsícíh však přišlo spásné oznámení o přijetí na školu a já tak dostala splnit si svůj starý sen - dosažení inženýrského titulu.
S novou školou jsem však přišla o mnoho dosavadních přátel, nikoho ze spolužáků jsem neznala a stejně tak i ze spolubydlících. A poprvé v životě jsem něměla pomocnou berličku v podobě kamarádky, se kterou jsem trávila prakticky každý krok od střední až po vysokou. A tak jsem si sama musela najít správné učebny, sama najít nové přátele a to hlavní - sama si vyřešit své dlouholeté problémy. Konečně jsem se tedy odhodlala k návštěvě psycholožky, která mě tehdy přivedla na přelomovou myšlenku v mém životě a které jsem se snažila držet, když mi bylo nejhůře. Několikatýdenní kurz osobnostního rozvoje byl pak jen završením mé proměny.

A co jsem se tímto zdlouhavým a zdánlivě nesouvisejícím textem vlastně snažila říct? Považujte mě za cynika, ale já na prince na bílém koni nevěřím. Svého současného snoubence jsem poznala přibližně měsíc po výše zmíněných událostech, kdy jsem konečně po letech měla vše sama v sobě vyjasněné. Miluju ho celým svým srdcem, ale to nemění nic na tom, že pro mě mým princem na bílém koni není. Z té věže, ve které jsem jako ona zakletá princezna celé ty roky zavřená seděla, jsem se totiž mohla dostat jen já sama. To já sama jsem k ní musela najít klíč. A právě tam, venku, na svobodě, jsem mohla potkat jeho, člověka, který mě miluje, podporuje a se kterým strávím zbytek svého života. Proto prosím - nečekejte, až vás někdo osvobodí od vašich vlastních problémů - jen vy máte tu moc. A věřte mi - ten pocit svobody, naplnění a vnitřní síly za to stojí :)
 


Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 7. května 2018 v 8:16 | Reagovat

To mi něco připomíná - a určitě i hodně z vás! "Dočkej času" a "Pomocnou ruku hledej na konci svého ramene". Nečte se to lehce, ale je to život...
Zařazuji tě ráda do výběru TT "Princ na bílém koni" a přeji ti dobrý výběr napořád :-)

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 9. května 2018 v 10:03 | Reagovat

To je hodně zajímavý a originální pohled na věc. Někdy si člověk skutečně nejlépe pomůže sám, protože kolikrát se právě on sám musí zvednout a odrazit ode dna. Hlavní je, že teď už je vše na dobré cestě, i když v tomhle článku byla hrdinkou zakletá princezna. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama