Přechod » anotace + první trailer

23. května 2018 v 20:56 | Lindsey |  Střípky z knižního světa
"Přechod založený na stejnojmenné nejprodávanější trilogii od Justina Cronina představuje epický, postavami poháněný thriller od Liz Heldens. Mezi výkonné producenty se zařadí Ridley Scott - vítěz ceny Emmy a Ceny Akademie, který byl nominován i na Zlatý glóbus - společně se spisovatelem/režisérem Mattem Reevesem.
Přechod se zaměřuje na projekt Noah, tajné zdravotnické zařízení, kde vědci experimentují s nebezpečným virusem, který by mohl vést k vyléčení všech nemocí, ale zároveň v sobě nese potenciál ke zničení lidské rasy. Když je mladá dívka, Amy Bellafonte, vybrána jako testovací subjekt, je federální agent Brad Wolgast vybrán, aby ji přivedl do projektu Noah. Nicméně Wolgast se nakonec stává jejím náhradním otcem, jelikož se ji snaží za každou cenu ochránit. Bradova a Amyina cesta je donutí čelit hlavní vědkyni projektu Noah, majorce Nichole Sykes, a otrlému bývalému agentovi CIA Clarku Richardsovi, kterého Brad vycvičil. Stejně tak je přivádí tváří v tvář nové nebezpečné rase bytostí, které jsou omezeny zdmi projektu Noah. Mezi ně patří i bývalý vědec Tim Fanning a spoluvězenkyně odsouzená k trestu smrti Shauna Babcock. Během hledání jakéhokoliv spojence se Brad obrátí s žádostí o pomoc i na svou bývalou manželku doktorku Lilu Kyle. Ale zatímco se vědci projektu Noah snaží najít lék, který by mohl zachránit lidstvo, tyto nové bytosti začínají testovat své síly a činí kroky, které by mohly vést blíže k útěku a zároveň i k nepředstavitelné apokalypse."

Upřímně... vůbec jsem nečekala, že se první trailer objeví tak brzy. Teprve přibližně před týdnem jsem narazila na edna.cz na nějakou určitější zmínku o seriálu, a sice že bude vysílán na stanici Fox. Zároveň se objevila i první fotka ze seriálu, která pro mě v danou chvíli znamenala velký nával vzrušení a radostné očekávání. Jaké pak bylo mé překvapení, když na mě včera večer na youtube.com vyskočil první trailer. Nebudu lhát... myslela jsem, že se radostí snad zblázním a obávala jsem se i nezbytné výměny spodního prádla... ano, až tak jsem byla vzrušená. Přechod je zkrátka moje srdcová záležitost a z jeho převedení do seriálové podoby jsem opravdu nadšená.
Po shlédnutí traileru mě však bohužel nadšení do značné míry opustilo. Ano, vím, že se jedná teprve o první trailer a nemohu čekat zázraky, ale tohle zavání silným průšvihem. Hodně podobné pocity jsem totiž již bohužel měla u Vampýrské akademie a bohužel se naplnily. Obdobně jako u ní totiž celý příběh vizuálně působí velmi béčkově a celkově více připomíná současné teenage seriály. Tedy nic proti nim, některé z nich mám také ráda, ale opravdu ne u Přechodu. Celý příběh je tak jedinečný, že jej opravdu nelze k ničemu přirovnat, natož k soudobým seriálům. Bohužel celý příběh byl tak zjednodušen, že veškeré kouzlo se z něj vytrácí. Už jen když si vezmu příčinu vzniku viru - původně ho vytvářel Jonas Lear kvůli smrti jeho manželky, ale zde to podle traileru vypadá na pokus o nalezení léku na neznámou pandemii. Právě takovéto "maličkosti" ničí celou podstatu Přechodu, který stojí právě na lidských příbězích a lásce, nikoliv událostech.
Pokud se odprostím od svých výhrad k obrazu a ději (a že by to bylo opravdu na dlouho), musím zmínit i postavy. K představitelce Amy jsem své výhrady měla již předtím, ale po shlédnutí traileru přidaly na intenzitě. Herečka mi přišla už předtím příliš stará na šestiletou holčičku, jenže se jednalo jen o fotku, a tak jsem nechtěla dělat předčasné závěry. V traileru se však moje domněnka bohužel potvrdila. Z tiché, bázlivé, šestileté holčičky udělali drzou, nesympatickou puberťačku. Opravdu lze jen těžko pochopit Bradovy sympatie k ní - ten pláč je vážně úděsně zahraný. Když už mluvíme o Bradovi, ten jediný si z celého osazenstva získal alespoň částečné sympatie. A pak možná Richards - pokud jsem tedy toho tvrdě se tvářícího muže odhadla dobře. Když ze Sykse mohli udělat ženu, pak je možné opravdu cokoliv.
Na závěr bych ráda zmínila jednu pro mě opravdu důležitou věc, a to vzhled viráků. Již výše jsem zmiňovala souvislost mezi Přechodem a Vampýrskou akademií a znovu na ni musím poukázat. Protože přesně tak, jak jsou viráci znázorněni v Přechodu, jsem si představovala Strigoje - bílá tvář, rudé/oranžové oči, kamenný výraz. Bohužel (a že to slovo v tomto článku používám sakra často a ani jednou zbytečně) musím konstatovat, že na viráky to opravdu nestačí. S opravdovou chutí si dovolím citovat z Přechodu:

"Tuhle zatracenou věc Greyovi nikdo nevysvětlil. Ani slovo. Pro začátek by stačilo, co nebo kdo Nula doopravdy je. Podle některých rysů se dalo hádat, že je to něco jako člověk. No, každopádně měl dvě ruce a dvě nohy. Hlavu měl tam, kde má být, a taky oči, nos a pusu. Dokonce měl něco jako frantíka, který mu visel dolů k jihu, zkroucený jako mořský koník. Ale tím podobnosti končily.
Tak například: Objekt Nula zářil. V infrabrýlích září všechno, co vydává teplo. Ale Objekt Nula zářil na obrazovce jako zapálená sirka, tak silně, že se na něj skoro ani nedalo koukat. Dokonce i jeho hovno zářilo. Jeho hladké tělo bez jediného chloupku nebo vlasu, lesklé jako sklo, vypadalo jako svinuté - tenhle výraz připadal Greyovi nejvýstižnější - jako by se jeho kůže mohla roztáhnout do délky jako stočené lano. Oči měl oranžové jako silniční kužely. Ale nejhorší byly jeho zuby. Pokaždé, když Grey uslyšel z reproduktoru cinknutí, věděl, že Nulovi vypadl na beton další zub. Přímo mu z pusy pršely, den co den jich vypadlo tak šest. Šly hned do spalovny, stejně jako všechno ostatní. Grey měl za úkol je zametat a mrazilo ho přitom v zádech, když je viděl, dlouhé jako ty maličké kordy, které člověk dostane do koktejlu. Zuby, s jakými se dal roztrhnout králík a spolykat na dvě sousta."

Tímto bych uzavřela své hodnocení traileru a zároveň i anotace. Prozatím převažuje hluboké zklamání a jistota o jasném propadu. I přesto budu novinky kolem seriálové podoby Přechodu i nadále sledovat a stejně tak později i seriál. Pevně doufám, že mě nakonec příjemně překvapí a dokáže, že jsem se mýlila. No... uvidíme.

The Passage animation by SeyHL

OFICIÁLNÍ TRAILER

• PRODUKČNÍ SPOLEČNOST: 20th Century Fox Television
• VÝKONNÍ PRODUCENTI: Matt Reeves, Adam Kassan, Ridley Scott, David W. Zucker, Liz Heldens, Marcos Siega, Jason Ensler
• SCÉNÁŘ: Liz Heldens
• REŽIE: Jason Ensler, Marcos Siega
• OBSAZENÍ: Saniyya Sidney - Amy Bellafonte, Mark-Paul Gosselaar - Brad Wolgast, Brianne Howey - Shauna Babcock, Vincent Piazza - Clark Richards, Jamie McShane - Tim Fanning, Caroline Chikezie - majorka Nichole Sykes, Emmanuelle Chriqui - Dr. Lila Kyle

• SERIÁL BUDE VYSÍLÁN V NÁSLEDUJÍCÍ SEZÓNĚ 2018/2019 •
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama