Rick Riordan » The Demigod Files [Složky polobohů]

15. července 2017 v 15:25 | Lindsey |  (Zatím) u nás nevyšlo

"Jak si poradíte při setkání s Medúzou na mezistátní v New Jersey? Jaký je nejlepší způsob, jak sejmout minotaura? Staňte se expertem na vše týkající se Percyho světa s tímto průvodcem k sérii Percy Jackson a Olympané, který musíte mít. Navíc obsahuje rozhovory, hádanky, hry a originální povídky od Ricka Riodarna."
- amazon.com

DATUM VYDÁNÍ » 10. 2. 2009 [USA]

Složky polobohů jsou doprovodnou knihou k sérii Percy Jackson a Olympané. Byla vydána 10. února 2009 a následuje tak po Bitvě o labyrint. Obsahuje tři povídky, které se odehrávají z pohledu Percyho Jacksona - Percy Jackson a ukradený vůz, Percy Jackson a bronzový drak a Percy Jackson a Hádův meč. 7. ledna 2010 vyšla další verze knihy, která se shodovala s filmem: tato verze měla jinou obálku, na které se objevil Logan Lerman, představitel Percyho Jacksona, držící Mistrovský blesk a sedící na římse. Kniha také obsahuje osm stránek fotografií z filmu.

OBSAH

• dopis z Tábora polokrevných
• Percy Jackson a ukradený vůz
• Percy Jackson a bronzový drak
• rozhovor s Connorem a Travisem Stollovými, syny Herma
• rozhovor s Clarisse La Rue, dcerou Árese,
• rozhovor s Annabeth Chase, dcerou Athény
• rozhovor s Groverem Underwoodem, satyrem,
• rozhovor s Percy Jacksonem, synem Poseidóna
• mapa Tábora polokrevných
• táborový kufr Annabeth Chase
• Percy Jackson a Hádův meč
• olympská křížovka
• olympské skládání slov
• dvanáct olympských bohů +2
• odpovědi k hádánkám
• ukázka z Posledního z bohů

PERCY JACKSON A UKRADENÝ VŮZ

Percy Jackson a ukradený vůz je první povídkou ve Složkách polobohů. Percy je ve škole, když uslyší divné zvuky a venku zahlédne Clarisse La Rue. Na Clarisse zaútočili ptáci střílející šípy. Percy se omluví z hodiny a běží ven na pomoc Clarisse a také, aby zjisti., co tam dělá. Clarisse je překvapená a není moc ráda, že ho vidí. Poté, co společně porazí ptáky, Clarisse neochotně souhlasí, že poví Percymu, proč není v Táboře polokrených. Clarisse přizná, že měla hlídat Áresův válečný vůz a měla ho do západu slunce dostat do Áresova chrámu. Nicméně její nesmrtelní bratři, Deimos a Fobos (bohové hrůzy a strachu), vůz ukradli. Fobos se přijde posmívat Clarisse a přitom jim naznačí, kde by mohli vůz najít. Percy a Clarisse se společně musí vydat do Staten Island Zoo, aby našli vůz. Cestou narazí na Deimose jedoucího na mořském hadovi. Percy s Clarisse rychle přemůžou jak boha, tak i mořskou nestvůru, a pokračují v cestě. V zoo najdou vůz a opět čelí oběma bohům. Fobos a Deimos ukážou Percymu a Clarisse jejich nejhorší obavy. Nicméně překonáním iluzí Percy s Clarisse oba bohy snadno porazí. Ukáže se totiž, že bez jejich schopností hrůzy a strachu jsou Fobos a Deimos v bitvě extrémně slabí. Konečně, když západ slunce začíná blednout, Percy a Clarisse přináší vůz do Áresova chrámu na Interpidu, letadlové lodi. Percy slibuje Clarisse, že nikomu nepoví o jejím strachu. Také jí poví, že ve vizi, kterou mu Fobos ukázal - toho, čeho se nejvíc bojí - byla Clarisse po jeho boku jako jedna z jeho přátel.

PERCY JACKSON A BRONZOVÝ DRAK

Percy Jackson a Charles Beckendorf jsou ve stejném týmu v boji o vlajku a dva sruby bohů války, Athény a Árese, a srub Athény jsou v týmu druhém. Beckendorf, syn Héfaista, vede poněkud trapný rozhovor o holkách, jelikož je tři roky ne až tak tajně zamilovaný do Sileny Beauregard, a myslí si, že by měl Percy pozvat Annabeth na ohňostroj. Vyrazí do lesa a narazí na obrovské mraveniště. Silena s Annabeth zajmou Percyho, zatímco Beckendorf vrazí přímo do roje mravenců, když se snaží získat zpět obrovskou bronzovou dračí hlavu. Ihned je však kousnut do nohy a na obličeji má plivanec kyseliny. Percy, Annabeth a Silena se ho snaží zachránit, ale potřebují pomoc, a tak sebou vezmou kovovou hlavu a snaží se najít zbytek těla bronzového draka, který chránil tábor před nestvůrami ještě před Thaliinou borovicí. Nakonec monstrum (robotického draka bez křídel) uvedou do pohybu a vydají se na pomoc Beckendorfovi. Drak silným výbuchem otevírá mraveniště a všichni mravenci na něj zaútočí. Mezitím Percy, Annabeth a Silena vtrhnou do mraveniště pomocí tunelů a místností plných zbraní, brnění, šperků a všeljakých jiných kouzelných předmětů a osvobodí Beckendorfa. Když se dostanou ven a začnou utíkat, Beckendorf zachrání draka před roztrháním na kusy tisícem mravenců pomocí aktivování jeho nejvyššího obranného systému, který způsobí výstřely oblouků modré elektřiny z celého drakova těla. Poté, co drak zažene zbývající mravence do mraveniště, zpozoruje polobohy a rozzuřeně zamíří k nim. Percy rozptyluje draka, dokud se Beckendorfovi nepovede skočit na drakova záda a dočasně ho deaktivovat. Sileně se hodně uleví, že je Beckendorf naživu, a když ji Beckendorf pozve na ohňostroj, ráda pozvání přijímá. Když se vrátí do tábora, ukáže se, že boj o vlajku ještě neskončil a Annabeth je zajme. Percy a Beckendorf protestují, ale neposlechnou a chystají se zpět do hry. Předtím, než se Annabeth vrátí zpět do první linie, aby bojovala za svůj tým, pozve Percyho na ohňostroj k čtvrtému červenci, největší randící akci léta v Táboře polokrevných, ale rychle odchází dřív, než Percy stačí odpovědět. Percy a Beckendorf sdílejí několik řádek o dívkách a je odhaleno, že dívky vyhráli hru před tím, než příběh skončil.

PERCY JACKSON A HÁDŮV MEČ

Ke Světovému dni knihy a autorských práv v roce 2009 napsal Riodarn povídku jménem Percy Jackson a Hádův meč, která se odehrává mezi Bitvou o labyrint a Posledním z bohů. Persefona podvodem dostala všechny tři děti Velké trojky do podsvětí, aby získali zpět nový Hádův meč od polobožského špeha, který meč ukradl. Problémem je, že uvnitř jsou Hádovy klíče, které umožňují komukoliv vstoupit nebo odejít z podsvětí. Persefona jim dává kouzelný karafiát, aby dokázali vystopovat polokrevného. Když všechny okvětní lístky opadají, znamená to, že se meč dostal ven z podsvětí. Percy, Nico a Thalia musí získat meč zpět před tím, než vyprší čas. Thalia nejprve odmítá pomoci, protože kování zbraní je nelegální. Všichni ostatní bohové, především Zeus, o tom musí nejprve vědět a souhlasit s jejich výrobou. Vytvoření nové zbraně (a symbolu) zničí rovnováhu mezi silami bohů. Ale díky nebezpečí, které sebou zbraň přináší, a sice osvobození duší z podsvětí, si Thalia uvědomí, že musí pomoct chytit zloděje. Zloděje chytí po výslechu Sysifa, poté bojují a zabíjí skupinu zlých duchů nemoci, překročí Léthé, řeku zapomnění, a pohádají se s Melinoe, bohyní duchů. Jak předpokládali, polobožským zlodějem je Ethan Nakamura. Všechny okvětní lístky karafiátu však opadají, jelikož Ethan povolal Titána Iapéthose a chystá se utéct přes Melinoeynu jeskyni.
Když Percy bojuje s Iapéthem, hodí ho do řeky Léthé a Titán ztrácí všechny vzpomínky. Přestože Percy také spadne do řeky, díky svým schopnostem syna Poseidóna zůstává suchý. Percy řekne Iapéthovi, že jeho kamarád Bob. Iapéthos mu uvěří a je nyní neškodný. Když se s mečem vrátí k Hádovi a Persefoně, něco se pokazí. Hádes je velmi nespokojený s vytvořením meče. Naštvaně odchází a vyhrožuje Persefoně, pokud se ho ještě někdy pokusí neuposlechnout. Polobohové později zjistí, že Persefona si objednala meč proti Hádovým rozkazům, aby vyrovnala síly Velké trojky, a obelhala je. Percy a Thalia se vrací do světa nad nimi, ale Nico zůstává, aby našel Iapéthovi v podsvětí práci a sám pracoval se svým otcem, Hádem.

DALŠÍ OBÁLKY KNIHY


ŠANCE NA VYDÁNÍ [?] » Bohužel jsem se tentokrát odpovědi od nakladatelství Baronet nedočkala, avšak před několika měsíci mi odepsali, že The Demigod Files vydat. Od té doby se o vydání této knihy nikde nemluvilo, a tak předpokládám, že bohužel ke změně nedošlo. Nicméně tato série patří dodnes mezi jednu z nejoblíbenějších, proto pevně doufám, že bychom se časem její české verze mohli dočkat.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
• ZDROJ » http://riordan.wikia.com/ + MŮJ PŘEKLAD
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama