Červen 2017

Layout Prison Break

24. června 2017 v 23:15 | Lindsey |  Volné layouty na blog.cz

VĚTŠÍ NÁHLEDSTÁHNOUT LAYOUT

• LAYOUT JE Z MÉHO STARÉHO BLOGU, PROTO JE ODKAZ NA AUTORA V ZÁHLAVÍ NEPLATNÝ
• V PŘÍPADĚ POUŽITÍ TEDY PROSÍM UVEĎTE V MENU ODKAZ NA AUTORA

Filmové zpracování Přechodu

4. června 2017 v 21:48 | Lindsey |  Střípky z knižního světa

POZADÍ FILMOVÉHO ZPRACOVÁNÍ

O filmovém zpracování Přechodu, prvním dílu trilogie Justina Cronina, se mluvilo již v roce 2010, kdy kniha vyšla jak ve světě, tak i u nás. Filmová práva byla v té době již zakoupena společností Fox 2000 a předpokládalo se, že se režie ujme Ridley Scott. Poté však nastalo ticho po pěšině a věci se daly do pohybu teprve před pár měsíci. V listopadu 2016 tak byly zveřejněny první konkrétnější informace k zfilmování knihy. Podle těchto informací je projekt zastřešován společností 20th Century Fox TV, scénář bude napsán Liz Heldens a režírovat ho bude Matt Reeves. Heldens společně s Reevesem a Adamem Kassanem představují výkonné producenty prostřednictvím společsnoti 6th & Idaho. Dále se k nim přidává i Ridley Scott a David W. Zucker, a to prostřednictvím Scott Free Productions. Cronin zastává funkci koproducenta. Na Scotta Free a Rafiho Crohna bude za 6th & Idaho dohlížet Clayton Krueger. Společnost 6th & Idaho spadá všemi dohodami pod 20th TV.

Cesta Přechodu k jeho filmové podobě začala již v roce 2007, kdy Foxu 2000 přistál na stole napůl napsaný první díl, a to v době, kdy docházelo k urputnému předkládání nabídek mezi filmovými studii a špičkovými producenty. Cena tehdy představovala 1,75 milionu dolarů pro Scotta Free za produkci. Původně se mělo jednat o celovečerní film, avšak producenti se nakonec shodli na tom, že by bylo lepší zpracování formou televizního seriálu. Projekt poté postoupil sesterskému studiu 20th TV, které ke spolupráci se Scottem Free připojilo i Liz Heldens, která Croninovy knihy milovala a s producenty se shodla.

Liz Heldens působí jako výkonná producentka nadcházejícího seriálu Setha MacFarlane pro Fox. Předtím vytvořila například Mercy and Deception pro NBC, spoluvytvářela její letní seriál Camp a strávila tři série u kritiky oceňovaného dramatu Světla páteční noci.
Scottovi Free v současnosti běží několik seriálů, například The Man in the High Castle, Mercy Street, nadcházející spinoff Dobré manželky, The Good Fight, Taboo a The Terror.

Přechod představuje druhý největší závazek pro 6th & Idaho této sezóny. Společnost se také představila na NBC s pilotem seriálu Family Honor, který napsal Nkechi Carroll. O té doby, co v roce 2002 skončila Felicity se Reeves - který společně J. J. Abramsem vytvořil a byl výkonným producentem kultovního komediálního dramatu WB - soustředil na režii celovečerních filmů, mezi které patří Abramsův Cloverfield a Úsvit planety opic. Je také součástí postprodukce následujícího dílu, Války o planetu opic.

ZAČÁTEK NATÁČENÍ + REŽIE

V lednu 2017 došlo k objednání pilotu, avšak seriál byl nakonec vytlačen mimo sezónu. V březnu 2017 tedy bylo oznámeno, že natáčení Přechodu začne po skončení současné pilotní sezóny. Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě rozsáhlosti projektu, jelikož natočení trilogie bude vyžadovat delší dobu díky rozsáhlé produkci a vizuálním efektům. Práce na pilotu tedy začnou tento měsíc (červen 2017) v Atlantě.

Studio nedávno oslovilo Marcose Siega, aby režíroval pilot, přičemž pro něj zajistilo povolení k realizaci projektu od společnosti Warner Bros. Mezi jeho tvorbu patří například seriál Time After Time nebo piloty k seriálům Mrtvý bod, Stoupenci zla a Upří deníky.

OBSAH + OBSAZENÍ

Na začátku června 2017 jsou již známy představitelé hlavních rolí a stejně tak i základní linka seriálu. Příběh bude vyprávěn ve dvou různých časových liniích. První z nich bude současnost, ve které se život tak, jak ho známe, změnil. Jedné noci se z temnoty vynoří vyděšená desetiletá Amy, pronásledovaná děsivými příšerami, které kdysi byli lidmi, ale nyní se živí lidskou krví a jsou nazýváni "viráky". Mladý pár z izolované skupiny v Palm Springs zachrání Amy, která jakoby měla speciální schopnosti umožňující jí komunikovat s viráky.
Amy poté prostřednictvím flashbacků vypráví svůj příběh, který je přímo vázán na původ viráků. Když její matka zemřela, Amy zůstala na světě sama, čímž se stala perfektním terčem pro projekt Noe. Tajné zdravotnické výzkumné zařízení v Coloradu financované vládou testuje na dvanácti bývalých vězních odsouzených k trestu smrti lék, který je však promění v smrtící vražedné stroje. Ve válce proti světovému terorismu by se mohli stát zbraněmi. Ale k hrůze výzkumíků, lék také vypustí psychické schopnosti testovacích subjektů, kteří tak nyní mohou manipulovat s jejich ošetřovateli.
Správci projektu Noah se rozhodnou experimentovat na dítěti - bytosti, jejíž mozek ještě není zcela formován - a vyšlou agenta FBI, Brada Wolgasta, aby získal truchlící Amy z pěstounské péče. Navzdory tragédii ve Wolgastově minulosti, on a Amy se sbližují, když ji doprovází k projektu Noe. Nakonec utečou a téměř se dostanou do Kanady předtím, než je chytí.
Jak příběh pokračuje, začíná být čím dál víc jasné, že by Amy jak v Coloradu, tak i v Californii, mohla být klíčem k záchraně lidstva.

Mark-Paul Gosselaar ztvární agenta Wolgasta vyrovnávajícího se s nedávnou tragédií, která zničila jeho manželství. Odmítá únos Amy, která je cílem zvráceného vládního experimentu, a později se s ní vydává na útěk s armádou federálních agentů v patách. Gosselaar se již objevil například v baseballovém dramatu Pitch, seriálu Policie New York a filmu Rivalky na hrazdě.
Saniyya Sidney si zahraje Amy, která je popisována jako příliš moudrá na svůj věk. Tato tělesně zdravá, upřímná, chytrá a rozvážná dívka nakonec sice nebude schopná utéct svému osudu, ale zachrání lidskou rasu. Sidney se již objevila ve filmech Skrytá čísla a Ploty, které byly nominovány na Oscara, dále pak v seriálu American Horror Story.
Genesis Rodriguez bude představovat Aliciu, Peterovu kamarádku a potenciální milostný zájem, která bojuje po jeho boku, aby zabránila řádící infekci vypuštěné projektem Noe. Do hereččiny filmografie se řadí například Velká šestka nebo Noční běžec.
Brianne Howey si zahraje Shaunu, odsouzenou vražedkyni, která unikla trestu smrti do pekla projektu Noe. Howey se již objevila v seriálu Scream Queens a Exorcist.
BJ Britt bude vystupovat v roli Petera, unaveného mladíka, který vyzařuje drsnou autoritu a odhodlání, když se snaží zamezit přílivu infekce ohrožující lidstvo - dokonce i když to znamená, že musí zastřelit a zabít své milované. V poslední době se Britt objevil v Pitch.
Jennifer Ferrin ztvární Sarah, sympatickou a inteligentní zdravotní sestru v nemocnici, kde jsou ošetřováni nakažení a umírající. S empatií a hrůzou naslouchá Amyině smutnému příběhu o jejích zkušenostech s projektem Noe. Sarah bojuje společně s Petem a Aliciou, aby zastavili infekci, která ohrožuje lidstvo. Ferrin si zahrála například v seriálu Knick: Doktoři bez hranic nebo v nadcházejícím televizním filmu Mosaic.

Mark-Paul Gosselaar
BRAD WOLGAST
Saniyya Sidney
AMY HARPER BELLAFONTE
Genesis Rodriguez
ALICIA DONADIO
Brianne Howey
SHAUNA
BJ Britt
PETER JAXON
Jennifer Ferrin
SARAH FISHER

Když se před několika dny objevil na oficiálním facebookovém profilu Justina Cronina článek s bližšími informaci ohledně filmového zpracování Přechodu, byla jsem štěstím bez sebe. Za seriál jsem opravdu ráda, myslím, že tak rozsáhlé téma by bylo sakra těžké zpracovat do filmu, aniž by to obsahu nějak uškodilo. Bohužel jména scénáristů a producentů mi nejsou příliš známá, proto nemohu posoudit, o jak kvalitní práci půjde. Nicméně k obsazení bych několik výrazných poznámek měla. Na začátek bych poznamenala jednu velice důležitou věc - nejsem rasista. Opravdu nejsem, černoši mi nevadí, ale... Amy a černá?!!! Jako vážně?!! Nikde v knize jsem nenašla jedinou zmínku či narážku, že by Amy či Peter byli tmavší barvy. Nevím, jestli to pro Cronina třeba nebylo podstatné, ale Amy a Petera mám zkrátka zafixované jako bělochy a toto obsazení mi moji představu zcela zásadně narušuje. Další velikou výtku mám k postavě Shauny. Pokud vím, tak odsouzená Dvanáctka byli všichni do jednoho odporní chlapi odsouzeni za nejhorší možné zločiny. A najednou se k jejich bandě vyvrženců připojí sexy mladá blodýna. Jakože cože?! Nevím, třeba bude mít její vytvoření nějakou hlubší pointu a ne jen přihlouplou romantickou zápletku. Alespoň já se za to modlím, protože u Přechodu bych katastrofu ve stylu Vampýrské akademie vážně nerozdýchala. Se zbytkem obsazení vcelku nemám problém, Rodriguez je opravdu kočka a Gosselaar vypadá sexy, což se sice úplně neslučuje s mojí představou Wolgasta, ale žádný vyložený problém s tím nemám (kdo by taky jo). Ferrin sice na Sarah vypadá poněkud starší (a taky je), ale její ostře řezaný obličej podle mě zcela vystihuje Sarah a její povahu, a tak bych ji považovala za vhodnou volbu.

A co říkáte na zpracování Přechodu vy? Jste rádi za seriál?

UPDATE [28. 6. 2017]: Spadl mi obrovský kámen ze srdce. Justin Cronin oznámil, že Shauna je vlastně Shauna Babcock. Celkem zajímavý zvrat. Vážně jsem se bála, že z toho vznikne příběh o nepochopené chudince a milostném trojúhelníku s háčkem... vážně bych neměla tolik koukat na seriály pro teenagery. K obsazení se také přidal Chris Jarell coby Carter. Trochu mladý na Cartera, ale proč ne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
• ZDROJ » http://deadline.com/http://hollywoodreporter.com/ + MŮJ PŘEKLAD