Fantastická zvířata a kde je najít

19. listopadu 2016 v 11:26 | Lindsey |  Moje recenze
"Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku?"

Celá ta mánie kolem Fantastických zvířat mě po většinu času míjela. Ovšem zlom nastal někdy kolem září, října, kdy se v kinech začaly objevovat první trailery. Ty mne opravdu navnadily a stejně tak i kladné hodnocení na moviezone.cz a nakonec jsem se na film neskutečně těšila. A jak to tedy dopadlo?

Začátek byl velmi nadějný. Temné, děsivé, tajemné... ten náznak paniky proudící z Grindewaldovy možné přítomnosti byl přímo hmatatelný. Ačkoliv byla identita druhého největšího černokněžníka všech dob byla jasná na první pohled, přesto jsem měla obrovskou chuť následovat ho dál. A jak se střídá temná atmosféra mezi Novými Salemovci a veselými scénkami s Mlokovými zvířaty, začínám mít pocit, že jde o něco mnohem většího. Jenže... ono nejde.

Celá dějová linka kolem zvířat je dobře zpracovaná. Doopravdy začnete soucítit s Mlokem a není vůbec těžké si představit, že by jim lidé dokázali ublížit. Queenie je opravdu rozkošná a společně s Jacobem Kowalskim si skvěle padnou do noty. A nahlédnout mezi americké kouzelníky? Skvělý nápad. Celkově z celého příběhu je cítit pero Rowlingové. Jenže mi u toho chybí jedna důležitá věc, kterou Harry Potter měl a zvířata nemají... totiž hloubka. Obscurus vypadá opravdu děsivě a pomáhá nám rozšířit si obraz o temné magii, jenže žádnou opravdovou podstatu nemá. Těch pár scén s ním je opravdu děsivých (na svět Harryho Pottera), jenže to je asi tak vše. Možná bych nad tím dokázala přimhouřit oko, kdyby se jednalo o pouhý dodatečný film, jenže tady má jít o další sérii. Sérii uzavřených příběhů? To malinké otevřené okénko k dalšímu dílu mi opravdu nestačilo.

Další kapitolou samo pro sebe byl výskyt Grindewalda. Jak již bylo mnohokrát zmíněno, Grindewald byl opravdu mocný černokněžník a definitivně přemoci ho dokázal pouze sám Brumbál. A na svoji sílu toho tedy moc nepředvedl. Nejen že se nedozvíme, o co mu celý film vlastně šlo, ale nakonec je velice rychle dopaden pomocí kouzelného tvora. A tady kariéra našeho druhé největšího černokněžníka všech dob končí. Přidejte navíc velice neuspokojivé obsazení, kterému odmítám věřit, a tragédii máme na světě.

Takže ano. Na moviezone.cz sice můžou zvířata velebit do nebes kvůli jeho jednorázovému nádechu, jenže právě proto ho já budu kritizovat. Je fajn, že se Rowlingová vrátila ke kořenům, když zjistila, že detektivky moc psát neumí, jenže to se bohužel projevilo i tady. Naprosté nevyužití temné stránky kouzelnického světa nespraví ani desetinásobek rozkošných, byť mnohdy nebezpečných, mazlíčků Mloka. Určitý náznak o ději dalšího dílu jsme obdrželi, nicméně doufám, že pokud to tak opravdu bude, pak lépe zpracované. Celkově bych tedy i přes zajímavé nápady, příjemné postavy, skvělé triky a zábavné scény označila film za velké zklamání. Vážně jsem čekala víc.

P. S.: Na okraj bych přidala místy hodně nekvalitní kameru. Rozmazané záběry během útoků Obscura nejsou opravdu příjemné pro oči a mám z nich pocit, že tyto scény byly cíleny především pro 3D.

• KNIŽNÍ PŘEDLOHA » J. K. Rowling • Fantastická zvířata a kde je najít
• TRAILERY » COMIC-CON TRAILERFINAL TRAILER

Fantastic Beasts and Where to Find Them by SeyHL
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama